ogłoszenia nieruchomości

Kategorie: Wszystkie | Kuchnia
RSS
wtorek, 24 maja 2016

Artykuły związane z tematyką tego bloga, będę umieszczała na portalu kz1.pl

 

kz1.pl - kto zapyta 1-wszy

 

Zapraszam!

13:10, paniqlka
Link
wtorek, 29 marca 2016

Zbliża się do nas wielkimi krokami wiosna. Pewnie jest to ulubiona pora roku wielu z Was. Moja także. Bardzo lubię, gdy dookoła robi się zielono i wszystko zaczyna kwitnąć. Kwiaty, drzewa, trawy... wszystko budzi się do życia.

Chociaż potrwa to jeszcze trochę, to ja postanowiłam przyspieszyć sobie ten czas i zadbać o to, żeby w moim domu wiosna była już. A ponieważ bardzo lubię zieleń, a zwłaszcza taką do jedzenia, posadziłam kilka zielonych roślinek do doniczek. Nie użyłam do tego celu zwykłych doniczek ze sklepu, tylko słoiki z mojej piwnicy :) 

 

Potrzebowałam:

- 5 - 6 średnich słoików,

- ziemię do kwiatów,

- zimną wodę,

- łyżkę stołową,

- ozdobą wstążkę lub sznurek,

- nasiona bazylii, kopru, lubczyku, natki pietruszki oraz cebulkę,

- samoprzylepne karteczki z nazwami ziół.

 
zioła

By powstały nam doniczki do naszych słoików wsypujemy odpowiednią ilość ziemi kwiatowej. Możemy do tego celu użyć łyżki. Następnie wsadzamy lub siejemy nasze zioła. Możecie użyć nie tylko takie zioła jakich ja użyłam, ale dowolnie przez Was wybrane. Ja użyłam tych, których najczęściej używam. Na koniec zasypujemy odrobiną ziemi nasze wsadzone nasiona i podlewamy wodą.  

 jak sadzić zioła w słoikach

 jaka ziemia do słoika

 

jak sadzić cebulę w słoiku

 

Teraz wystarczy tylko nakleić odpowiednią karteczkę i ozdobić kokardką lub sznureczkiem. Ja do sznureczków dołączyłam jeszcze sztuczne, małe zielone gałązki, żeby było coś zielonego, póki nasiona nie zakiełkują. 

 jak siać bazylię

 cebulka ze szczypiorkiem

 

 

Po około dwóch tygodniach mamy taki wynik: 

 zioła w słoikach w domu

 

Polecam i Wam wykorzystanie tego co macie w domu do stworzenia "nowych" przedmiotów. Na pewno i u Was znajdują się słoiki o ciekawych kształtach, które możecie dowolnie wykorzystać.  

10:00, paniqlka , Kuchnia
Link